Aktualności

Pochłaniacz wilgoci do samochodu — domowe sposoby

sposoby na wilgoć w aucie

Wilgoć w domu jest powszechnym problemem, jednak okazuje się, że i samochody stają się jej celem. Bardzo łatwo przedostaje się ona do wnętrza samochodu. Dywaniki czy tapicerka zaczynają nieestetycznie pachnieć, a po czasie może nawet pojawić się szkodliwa pleśń oraz rdza. Sposobem na to może być dobry pochłaniacz wilgoci. Nie musisz go wcale kupować! Wystarczy, że zrobisz taki pochłaniacz samodzielnie. Na pewno będzie działał. Sprawdź, jak usunąć z samochodu nieprzyjemny zapach stęchlizny korzystając z domowych sposobów.

Spis treści

Domowe sposoby na pochłaniacze wilgoci do samochodu — czy są drogie?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z wnętrza auta? Wykorzystaj żel krzemionkowy!

Czarna herbata i soda oczyszczona zdziałają cuda

Pochłaniacz wilgoci i zapach w jednym — sprawdź, jakie produkty wykorzystać!

Przygotuj pochłaniacz wilgoci krok po kroku

Podsumowanie

Domowe sposoby na pochłaniacze wilgoci do samochodu — czy są drogie?

Nieszczelne uszczelki i niekorzystna aura panująca za oknem mogą sprawić, że w samochodzie zagnieździ się wilgoć, a zaraz za nią nieprzyjemne zapachy, które ciężko jest usunąć. Aby nie doprowadzić do tego, by brzydkie zapachy pojawiły się we wnętrzu auta, warto działać od razu, kiedy zauważysz parowanie szyb bądź inne oznaki wilgoci w kabinie samochodu. Nie musisz od razu kupować pochłaniaczy wilgoci, które mogą kosztować krocie, a i tak po jakimś czasie będą wymagać wymiany. Możesz postawić na dostępne w każdym domu produkty, których cechą charakterystyczną jest silne działanie higroskopijne. W ten sposób realnie zmniejszysz wilgotność powietrza w swoim samochodzie.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z wnętrza auta? Wykorzystaj żel krzemionkowy!

Istnieje mnóstwo ciekawych i skutecznych sposobów na pozbycie się wilgoci z auta. Doskonałym przykładem jest żel krzemionkowy, inaczej nazywany silica gel. Można go znaleźć w pudełkach po butach czy w torebkach. Jest to minerał, który charakteryzuje się fantastycznie wysoką zdolnością do absorbowania wilgoci. Jeśli masz w domu kota, taki żel krzemionkowy znajdziesz również w żwirku silikatowym. On także może stanowić bazę dla Twojego domowego pochłaniacza wilgoci. Wystarczy wykorzystać jutowy, bawełniany lub dzianinowy woreczek, wsypać do niego sporo żelu krzemionkowego i zawiązać. Takie zawiniątko umieść pod siedzeniem, w skrytce w drzwiach samochodu czy na kokpicie po przednią szybą, jeśli to na niej zazwyczaj są widoczne efekty nadmiaru wilgoci.

Czarna herbata i soda oczyszczona zdziałają cuda

Pochłaniacz wilgoci do samochodu można wykonać, wykorzystując czarną herbatę bądź sodę oczyszczoną. Susz z torebek świetnie poradzi sobie z nadmierną wilgocią. Dodatkowo czarna herbata pochłonie brzydkie zapachy i poprawi widoczność w samochodzie, jeśli najbardziej paruje przedni szyba. Jest to bardzo ważne, kiedy samochód potrzebny jest rano i nie ma czasu na wietrzenie auta bądź włączanie silnego nadmuchu. Soda oczyszczona ceniona jest w polskich domach. Można ją wykorzystać również do domowych porządków czy walki z wilgocią. Wystarczy umieścić ją w przepuszczającym powietrze woreczku i położyć w dowolnym miejscu w samochodzie. Zastosowanie sody da rewelacyjne efekty. Dodatkiem będą silne właściwości bakteriobójcze, jakimi charakteryzuje się soda.

Pochłaniacz wilgoci i zapach w jednym — sprawdź, jakie produkty wykorzystać!

Chcesz się pozbyć z samochodu wilgoci, ale i nieprzyjemnego zapachu? Nic prostszego! Wystarczy, że wykorzystasz kilka produktów, które znajdziesz w swojej kuchni, a efekt będzie piorunujący. Do lnianego bądź bawełnianego woreczka wystarczy włożyć:

  • ziarna świeżo palonej kawy,
  • plastry suszonych owoców (np. jabłko, pomarańcza),
  • ulubiony olejek,
  • suszone kwiaty lawendy,
  • ususzone zioła, takie jak mięta, tymianek, melisa, bazylia,
  • wosk zapachowy,
  • aromatyczne przyprawy, takie jak gwiazdki anyżu, laska cynamonu, goździki,
  • pachnące kosmetyki, np. sól do kąpieli, mydełko naturalne,
  • susz potpourri.

Przygotuj pochłaniacz wilgoci krok po kroku

Stworzenie domowego pochłaniacza wilgoci w woreczku nie jest trudnym zadaniem. Przygotuj sakiewkę o wysokiej przepuszczalności. Świetnie sprawdzą się tutaj woreczki lniane bądź z organzy. W takim materiale należy umieścić wybrane wcześniej wypełnienie, czyli np. żel krzemionkowy. Jeśli chcesz, aby ten produkt był jednocześnie woreczkiem zapachowym, wystarczy skropić całość ulubionym olejkiem eterycznym, bądź włożyć do niego także suszone kwiaty lawendy bądź woski zapachowe.

Podsumowanie

Jak widać, przygotowanie pochłaniacza nie jest skomplikowane. Bardzo możliwe, że wszystkie potrzebne składniki posiadasz w swoim domu. Poszukaj w szafkach kuchennych lub w pudełkach po butach. Jeśli nie przekonuje Cię wersja z woreczkami, zawsze możesz włożyć kawałki gazet pod wycieraczki samochodowe. W ostateczności skuś się na zakup pochłaniacza wilgoci do samochodu, który przyda się zimą i uratuje Cię z niejednej opresji.